İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' Uyeols10
Forumumuza Hoşgeldiniz Lütfen Bu Pencereyi Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Salâvat Getirmeden Kapatmayınız "Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Âli Seyyidina Muhammed"
'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' 291279.medium

Join the forum, it's quick and easy

İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' Uyeols10
Forumumuza Hoşgeldiniz Lütfen Bu Pencereyi Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Salâvat Getirmeden Kapatmayınız "Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Âli Seyyidina Muhammed"
'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' 291279.medium
İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Saat

Similar topics
    Mayıs 2024
    PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

Takvim Takvim

En son konular
    » Kötü Din Adamları
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptySalı Haz. 29, 2021 3:43 pm tarafından yağmur

» Gül’den hiç ders almıyor musun?
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptySalı Haz. 29, 2021 3:42 pm tarafından yağmur

» Kadir Geceniz Mübarek Olsun
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:51 pm tarafından yağmur

» Kadir Geceniz Mübarek Olsun
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:50 pm tarafından yağmur

» Elveda Ey Şehri Ramazan
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:48 pm tarafından yağmur

» Kadir Gecesinde :((
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:46 pm tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerif Giderken
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:44 pm tarafından yağmur

» Ateşten Lokma..!
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Ara. 01, 2019 5:43 pm tarafından yağmur

» Kadir Suresi, Okunuşu ve Anlamı
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyCuma Mayıs 31, 2019 10:09 am tarafından yağmur

» Allah'ım (c.c.)
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:49 am tarafından yağmur

» En Güzel Duâlar ve Anlamları
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:48 am tarafından yağmur

» Amin
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:46 am tarafından yağmur

» Yetişin...
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:43 am tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerif Ne Demek ?
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:42 am tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek Olsun
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:38 am tarafından yağmur

» Ya Rabbi (c.c.) Ateşten [Cehennemden] Azat Edilenlerden Eyle Bizleri
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:31 am tarafından yağmur

» Abdestten Sonra Yapılan Dualar (Arapça Türkçe)
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Ara. 30, 2018 9:36 am tarafından yağmur

» Kendimden Kaçabilsem
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 8:11 pm tarafından yağmur

» Özleminle Ey Sevgili
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:43 pm tarafından yağmur

» Gönlümüzü, gülümüzü soldurma Allâh'ım!
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:28 pm tarafından yağmur

» Af Dilerim..
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:26 pm tarafından yağmur

» Ya Rabbah :(
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:19 pm tarafından yağmur

» Gül Efendim (S.A.V.)
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:13 pm tarafından yağmur

» Hayâdan ölen kişinin bedeni, sürmelenir..
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:12 pm tarafından yağmur

» Ey Yar (S.A.V.)
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:11 pm tarafından yağmur

» Onur, Can ve Mal Gibi Dokunulmazdır..
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:26 am tarafından yağmur

» O'nun (s.a.v) Ahlâkı Kur'an'dı.
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:26 am tarafından yağmur

» Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem)'i Sevmeliyiz..!
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:25 am tarafından yağmur

» Çağın Karanlığından Peygamberimizin Huzur'una?
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:22 am tarafından yağmur

» Şefaat Ya Rasulallah (Sallallahu Aleyhi Vesellem)
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:20 am tarafından yağmur

» Milletimizin ve Tüm İslâm Aleminin Mevlid Kandili Hakkımızda Hayırlara Vesile Olsun.
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:17 am tarafından yağmur

» Ya Rasulallah (SAV)
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:16 am tarafından yağmur

» Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimiz'in Mübarek Doğum Günü "MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN"
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Kas. 19, 2018 7:53 am tarafından yağmur

» ❤Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun❤
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Kas. 19, 2018 7:45 am tarafından yağmur

» Minber’den Ötelere Bakış
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPerş. Kas. 15, 2018 10:47 am tarafından yağmur

» Örnek Hanımefendi Hz. Fatıma Radıyallahü anhâ
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPerş. Kas. 15, 2018 10:36 am tarafından yağmur

» Hayret Doğrusu
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Ekim 07, 2018 4:04 pm tarafından yağmur

» Göz Kalbin Elçisidir
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:56 pm tarafından yağmur

» Rabbül-âlemin, âşıklar için Yâr'dır..
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:55 pm tarafından yağmur

» Her Sabah Sizden 8 Şey İsteniyor.!
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:54 pm tarafından yağmur

» Başkaları Bilmese de Olur..
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Ekim 07, 2018 1:16 pm tarafından yağmur

» Sohbet; Güzelle Güzeldir..
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Ekim 07, 2018 1:15 pm tarafından yağmur

» İSLAM'IN KADINA VERDİĞİ DEĞER.. (Bir de bu açıdan düşünün..!)
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:26 pm tarafından yağmur

» BOZUK SİMİT PARALARI İLE CENNETİ SATINALMAK
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:24 pm tarafından yağmur

» Artan Pilav
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:24 pm tarafından yağmur

» Ömür Sermayesi..
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:21 pm tarafından yağmur

» Mecnun ve Devesi
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:20 pm tarafından yağmur

» Usta ve Şaşı Çırak..
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:18 pm tarafından yağmur

» İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Eyl. 23, 2018 1:15 pm tarafından yağmur

» Bakî olan yalnız Allah (c.c.)’tır..
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' EmptyPaz Eyl. 23, 2018 1:12 pm tarafından yağmur

KUR’AN-I KERİM DİNLE

Mealli Kur'an Dinleyelim

Hadis-i Şerif

1-Âfetü’l ilmi ennisyanü: İlmin afeti unutmaktır.
    2-Ettuhuru şatru’l iman: Temizlik imanın yarısıdır.
    3-A’kilhâ ve tevekkel: (Deveyi) bağla ve tevekkül et.
    4-Sûmû tesihhû: Oruç tutun, sıhhat bulun.
    5-Es-salâtüimâdü’d dini: Namaz dinin direğidir.
    6-Talebü’l helalicihadün: Helal peşinde koşmak cihaddır.
    7-El-kelimü’ttayyibetü sadakatün: Güzel sözsadakadır.
    8-El cennetü tahte zılâli’ssüyuf: Cennet kılıçların gölgesialtındadır.
    9-El mecalisü bi’l emaneti: Meclislerdeki sözler emanettir.
    10-Ed-dellü alel hayri kefailihi:Hayra vesile olan yapan gibidir.
    11-El cennetü dâr-ül eshıya: Cennet cömertler yurdudur.
    12-Es- savmü nısf’us sabr: Oruç sabrın yarısıdır.
    13-Es sabru nısf’ul iman: Sabır imanın yarısıdır.
    14-Et tebessümü sadakatun: Tebessüm etmek sadakadır.

15-Es sabru miftahul ferec: Sabır, başarının anahtarıdır.
    16-Es sabru ınde sadmetül ula: Sabır, musi,betin ilk anındakidir.
    17-Efdalü’l ibadetiedvamuha: İbadetin efdali devamlı olanıdır.
    18-El Kur’anühüved deva: Kur’an, sırf devadır.
    19-Men samete reca: Dilini tutan kurtuldu.
    20-Re’sü’lhikmeti mehafetullah: Hikmetin başı Allah korkudur.
    21-El idetü atiyyetün: Vaad edilen verilmelidir.
    22-Ed duaü silahu’lmümin: Dua müminin silahıdır.
    23-İsmah yusmah leke: Müsamaha et ki sende göresin.
    24-Es salatü nur’ulmümin: Namaz müminin nurudur.
    25-En nedametü tevbetün: Pişmanlık tövbedir.
    26-El mescidü beytükülli takiyyin: Mescid, takva sahiplerininevidir.
    27-Ed dinü en nasiha: Din nasihattir.
    28-Ed duaü hüvelibadetü: Dua ibadettir.

29-Elcümuatü haccü’l mesakin: Cumafakirlerin haccıdır.
    30-Hüsnü’ssuali nısfu’l ilim: Güzel soru, ilmin yarıdır.
    31-Es selamü kable’lkelam: Önce selam, sonra kelam.
    32-İzâ gadibte fe’skut: Öfkelendiğinde sus.
    33-Kesretü’d dahikitumitül kalb: Çok gülmek kalbiöldürür.
    34-Es savmu cünnetün: Oruç kalkandır.

35-Es subhatü temneu’r rızk: Sabah uykusu, rızka engeldir.
    36-El hamrüummü’l habais: İçki,kötülüklerin anasıdır.
    37-Zina’l uyûni en nazaru: gözlerin zinası bakmaktır.
    38-El kanâatümâlün la yenfedü: Kanaat bitmez birsermayedir.
    39-El hayaü minel iman:Hayâ(utanma duygusu) imandandır.
    40-El mer’üala dini halilihi: Kişi, arkadaşının diniüzeredir.

Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Istatistikler
    Toplam 2058 kayıtlı kullanıcımız var
    Son kaydolan kullanıcımız: emrec77

Kullanıcılarımız toplam 11851 mesaj attılar bunda 4572 konu

'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! ''

3 posters

'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' Empty '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! ''

Mesaj tarafından ZÜMRÜT Çarş. Ara. 08, 2010 1:21 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

iMTİHANIM ÇOK AĞIR DEDİĞİNDE Kaldır da başını semaya bak.Gecenin simsiyah saçlarında asılıdır en ağır yıldızlar.Ruhunun burçlarına çarpan sağır yıldızlar, sanma seni tüketmekten birgün hiç yorulmayacak.

İMTİHANIM ÇOK AĞIR DEDİĞİNDE Karların altından fışkıran o kardelen çiçeklerine bak. İncecik bedenleriyle nasıl da meydan okurlar hayata, Güneş'i bir kez görebilmek için. Taşıdığı çiçekler, o incecik bedenlerinden ağırdır ve boynu bükük dururlar bu yüzden hep. Ama bebeklerini kaybeden bir anne gibi, onlar da tutunurlar hayâta, onlar da tutunurlar hayata.

İMTİHANIM ÇOK AĞIR DEDİĞİNDE Rabbine olan bağlılığından başka her şeyini kaybeden Hazreti Eyyub'a bak; senin de işlerin yoluna gitmediğinde, bütün servetini kaybettiğinde. Allah-u Teala, Hz. Eyyub'u imtihan etmeyi murad etti. Onun mallarını çeşitli vesilelerle elinden aldı. Koyunları sel, ekinleri ise rüzgar ile telef oldu. Hz. Eyyub, hiç şikayette bulunmayarak Allahu Tealaya hamd ve şükürde bulundu ve şöyle dedi: "O malı-mülkü bana Rabbim vermişti. Şimdi de aldı. Çünkü sahibi, O'dur."

İMTİHANIM ÇOK AĞIR DEDİĞİNDE Peygamber'den Hz. Hatice'yi, Ebu Talib'i çalan "Hüzün Yılları"na bak. Sen de kanatların kırıldığında, en sevdiklerini kaybettiğinde. O ilk Müslümanları "gerici" diye nitelendiren Kureyş Müşriklerinin, yüzlerinde İslam'ın nurunu gördüğü, yüzlerinde ölmeden ölüşü, sonsuz bir iman ve teslimiyyeti ve ahret'i gördüğü, yüzlerinde Allah'ı hatırlatan, yüzlerinde secdenin nuru nakış nakış akan hiçbir Müslüman'ı "kamusal alan"larında görmeye tahammül edemeyip onları sürgün ettikleri, ambargolar uyguladıkları, tapınageldikleri heykellerinin önünde diz çökmeleri için uyguladıkları zulüm, baskı ve dayatmalara.

İMTİHANIM ÇOK AĞIR DEDİĞİNDE Mekke çöllerinde Ammar'a bak. Annesi Sümeyye, devrin putları Lat, Menat ve Uzza'ya tapınmadığı, onlara "yüce" ya da "ulu" demediği için Ebu Cehil tarafından böğrüne saplanan bir mızrakla şehid edildi. Babası Yâsir de öyle. Onların da vardı "ikna odaları", çöllerinde kızgın kumlara yatırılıp göğüsleri Mekke'nin ağır, kızgın ve yakıcı taşlarıyla dağlanmış Bilal'ler barındıran. Akla-hayâle gelmedik işkenceleri; sınırlar ve tahammüller zorlayan.Zulüm, hiç değişmedi. Değişen, sadece adları.

İMTİHANIM ÇOK AĞIR DEDİĞİNDE Hendek Savaşı'nda, yiyecek hiçbir şey bulamadığı için açlıktan mübarek karnına taş bağlayan Kainat'ın Efendisi'ne(sav) bak. Kendisinin ve ashabının en ağır imtihanlardan geçtiği, içecek bir yudum suyu bile bulamadıklarında, günümüz "ahirzaman" Müslümanlığının Rablerini ATM makinelerine dönüştürüp bilmem kaç kez okuduklarında konfor üstüne konfor, mal zenginliği sağlayacaklarını ümit ettikleri duaların, Peygamber sevgisi için değil; "Şu işim olsun, bu işim olsun" diye okunan salavatların henüz icad olunmadığı.
    Yeter ki, "mühürlü" olmasın göğsünde atan o kalp. Yeter ki, her seferinde "Bir nefes daha al kalbim." diye sarıl hayata tutunarak. Yeter ki sana karşı işlenen suçlara, zulümlere ve iftiralara karşı, her şeyi Allah'a havale et, O'nu kendine tek "Vekil" kılarak.

Birgün, sabah olur, ve sabah olur birgün; her türlü kirden arınmış bir inancın o sabahımsı dudakları arasında.

Birgün sabah olur ve sabah olur birgün; en yakın vakitlerdir karanlığın en koyu olduğu vakitler sabaha.

Birgün sabah olur, ve sabah olur birgün;tutuşmaz gökyüzü, gözyaşlarıyla ıslanmayınca.

Birgün sabah olur, ve sabah olur birgün; kalbinde beslediğin çiçeklerin, karların arasından kardelenler gibi fışkırınca. Rabbin, çekemeyeceği yükü sana yüklemez, sabret: Birgün, sabah olur, ve sabah olur birgün.....

Ve sen de birgün, şu fani dünyaya dair çok büyük bir derdin olursa, Rabbine dönüp;

'' İmtihanım çok ağır deme!''

"Benim büyük bir derdim var!" deme!

Derdine dönüp;
    "Benim çok büyük bir Rabbim var!" de!

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Selam ve Dua ile..

En son ZÜMRÜT tarafından Çarş. Ara. 08, 2010 9:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    ZÜMRÜT
    ZÜMRÜT
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' Left_bar_bleue999 / 999999 / 999'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' Right_bar_bleue

<b>Uyarı Seviyesi</b> Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1882
    <b>Puanı</b> Puanı : 1360
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 73
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/09/10

'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' Empty Geri: '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! ''

Mesaj tarafından İslamcokguzel Çarş. Ara. 08, 2010 8:51 pm

benim çok büyük bir Rabbim (c.c.) var..

'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' 136664
    İslamcokguzel
    İslamcokguzel

Aktiflik :
    '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' Left_bar_bleue999 / 999999 / 999'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' Right_bar_bleue

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2657
    <b>Puanı</b> Puanı : 2181
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 89
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 13/03/09

http://islamcokguzel.wordpress.com

'' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! '' Empty Geri: '' BENİM ÇOK BÜYÜK RABBİM VAR!! ''

Mesaj tarafından yağmur Perş. Ara. 09, 2010 6:09 am

Bizim çok büyük Rabbimiz var. Mevlam razı olsun cümlenizden..
    yağmur
    yağmur
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3962
    <b>Puanı</b> Puanı : 4330
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 72
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 27/01/10

Mesaj tarafından ZÜMRÜT Perş. Ara. 09, 2010 12:34 pm

aminecmain insaAllah
    ZÜMRÜT
    ZÜMRÜT
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1882
    <b>Puanı</b> Puanı : 1360
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 73
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/09/10

- Similar topics