İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Uyeols10
Forumumuza Hoşgeldiniz Lütfen Bu Pencereyi Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Salâvat Getirmeden Kapatmayınız "Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Âli Seyyidina Muhammed"
İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR 291279.medium

Join the forum, it's quick and easy

İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Uyeols10
Forumumuza Hoşgeldiniz Lütfen Bu Pencereyi Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Salâvat Getirmeden Kapatmayınız "Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Âli Seyyidina Muhammed"
İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR 291279.medium
İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Saat

Similar topics
    Nisan 2024
    PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     

Takvim Takvim

En son konular
    » Kötü Din Adamları
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptySalı Haz. 29, 2021 3:43 pm tarafından yağmur

» Gül’den hiç ders almıyor musun?
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptySalı Haz. 29, 2021 3:42 pm tarafından yağmur

» Kadir Geceniz Mübarek Olsun
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:51 pm tarafından yağmur

» Kadir Geceniz Mübarek Olsun
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:50 pm tarafından yağmur

» Elveda Ey Şehri Ramazan
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:48 pm tarafından yağmur

» Kadir Gecesinde :((
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:46 pm tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerif Giderken
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:44 pm tarafından yağmur

» Ateşten Lokma..!
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Ara. 01, 2019 5:43 pm tarafından yağmur

» Kadir Suresi, Okunuşu ve Anlamı
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyCuma Mayıs 31, 2019 10:09 am tarafından yağmur

» Allah'ım (c.c.)
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:49 am tarafından yağmur

» En Güzel Duâlar ve Anlamları
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:48 am tarafından yağmur

» Amin
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:46 am tarafından yağmur

» Yetişin...
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:43 am tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerif Ne Demek ?
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:42 am tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek Olsun
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:38 am tarafından yağmur

» Ya Rabbi (c.c.) Ateşten [Cehennemden] Azat Edilenlerden Eyle Bizleri
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:31 am tarafından yağmur

» Abdestten Sonra Yapılan Dualar (Arapça Türkçe)
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Ara. 30, 2018 9:36 am tarafından yağmur

» Kendimden Kaçabilsem
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 8:11 pm tarafından yağmur

» Özleminle Ey Sevgili
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:43 pm tarafından yağmur

» Gönlümüzü, gülümüzü soldurma Allâh'ım!
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:28 pm tarafından yağmur

» Af Dilerim..
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:26 pm tarafından yağmur

» Ya Rabbah :(
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:19 pm tarafından yağmur

» Gül Efendim (S.A.V.)
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:13 pm tarafından yağmur

» Hayâdan ölen kişinin bedeni, sürmelenir..
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:12 pm tarafından yağmur

» Ey Yar (S.A.V.)
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:11 pm tarafından yağmur

» Onur, Can ve Mal Gibi Dokunulmazdır..
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:26 am tarafından yağmur

» O'nun (s.a.v) Ahlâkı Kur'an'dı.
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:26 am tarafından yağmur

» Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem)'i Sevmeliyiz..!
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:25 am tarafından yağmur

» Çağın Karanlığından Peygamberimizin Huzur'una?
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:22 am tarafından yağmur

» Şefaat Ya Rasulallah (Sallallahu Aleyhi Vesellem)
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:20 am tarafından yağmur

» Milletimizin ve Tüm İslâm Aleminin Mevlid Kandili Hakkımızda Hayırlara Vesile Olsun.
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:17 am tarafından yağmur

» Ya Rasulallah (SAV)
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:16 am tarafından yağmur

» Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimiz'in Mübarek Doğum Günü "MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN"
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Kas. 19, 2018 7:53 am tarafından yağmur

» ❤Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun❤
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Kas. 19, 2018 7:45 am tarafından yağmur

» Minber’den Ötelere Bakış
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPerş. Kas. 15, 2018 10:47 am tarafından yağmur

» Örnek Hanımefendi Hz. Fatıma Radıyallahü anhâ
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPerş. Kas. 15, 2018 10:36 am tarafından yağmur

» Hayret Doğrusu
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Ekim 07, 2018 4:04 pm tarafından yağmur

» Göz Kalbin Elçisidir
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:56 pm tarafından yağmur

» Rabbül-âlemin, âşıklar için Yâr'dır..
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:55 pm tarafından yağmur

» Her Sabah Sizden 8 Şey İsteniyor.!
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:54 pm tarafından yağmur

» Başkaları Bilmese de Olur..
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Ekim 07, 2018 1:16 pm tarafından yağmur

» Sohbet; Güzelle Güzeldir..
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Ekim 07, 2018 1:15 pm tarafından yağmur

» İSLAM'IN KADINA VERDİĞİ DEĞER.. (Bir de bu açıdan düşünün..!)
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:26 pm tarafından yağmur

» BOZUK SİMİT PARALARI İLE CENNETİ SATINALMAK
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:24 pm tarafından yağmur

» Artan Pilav
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:24 pm tarafından yağmur

» Ömür Sermayesi..
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:21 pm tarafından yağmur

» Mecnun ve Devesi
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:20 pm tarafından yağmur

» Usta ve Şaşı Çırak..
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:18 pm tarafından yağmur

» İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Eyl. 23, 2018 1:15 pm tarafından yağmur

» Bakî olan yalnız Allah (c.c.)’tır..
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR EmptyPaz Eyl. 23, 2018 1:12 pm tarafından yağmur

KUR’AN-I KERİM DİNLE

Mealli Kur'an Dinleyelim

Hadis-i Şerif

1-Âfetü’l ilmi ennisyanü: İlmin afeti unutmaktır.
    2-Ettuhuru şatru’l iman: Temizlik imanın yarısıdır.
    3-A’kilhâ ve tevekkel: (Deveyi) bağla ve tevekkül et.
    4-Sûmû tesihhû: Oruç tutun, sıhhat bulun.
    5-Es-salâtüimâdü’d dini: Namaz dinin direğidir.
    6-Talebü’l helalicihadün: Helal peşinde koşmak cihaddır.
    7-El-kelimü’ttayyibetü sadakatün: Güzel sözsadakadır.
    8-El cennetü tahte zılâli’ssüyuf: Cennet kılıçların gölgesialtındadır.
    9-El mecalisü bi’l emaneti: Meclislerdeki sözler emanettir.
    10-Ed-dellü alel hayri kefailihi:Hayra vesile olan yapan gibidir.
    11-El cennetü dâr-ül eshıya: Cennet cömertler yurdudur.
    12-Es- savmü nısf’us sabr: Oruç sabrın yarısıdır.
    13-Es sabru nısf’ul iman: Sabır imanın yarısıdır.
    14-Et tebessümü sadakatun: Tebessüm etmek sadakadır.

15-Es sabru miftahul ferec: Sabır, başarının anahtarıdır.
    16-Es sabru ınde sadmetül ula: Sabır, musi,betin ilk anındakidir.
    17-Efdalü’l ibadetiedvamuha: İbadetin efdali devamlı olanıdır.
    18-El Kur’anühüved deva: Kur’an, sırf devadır.
    19-Men samete reca: Dilini tutan kurtuldu.
    20-Re’sü’lhikmeti mehafetullah: Hikmetin başı Allah korkudur.
    21-El idetü atiyyetün: Vaad edilen verilmelidir.
    22-Ed duaü silahu’lmümin: Dua müminin silahıdır.
    23-İsmah yusmah leke: Müsamaha et ki sende göresin.
    24-Es salatü nur’ulmümin: Namaz müminin nurudur.
    25-En nedametü tevbetün: Pişmanlık tövbedir.
    26-El mescidü beytükülli takiyyin: Mescid, takva sahiplerininevidir.
    27-Ed dinü en nasiha: Din nasihattir.
    28-Ed duaü hüvelibadetü: Dua ibadettir.

29-Elcümuatü haccü’l mesakin: Cumafakirlerin haccıdır.
    30-Hüsnü’ssuali nısfu’l ilim: Güzel soru, ilmin yarıdır.
    31-Es selamü kable’lkelam: Önce selam, sonra kelam.
    32-İzâ gadibte fe’skut: Öfkelendiğinde sus.
    33-Kesretü’d dahikitumitül kalb: Çok gülmek kalbiöldürür.
    34-Es savmu cünnetün: Oruç kalkandır.

35-Es subhatü temneu’r rızk: Sabah uykusu, rızka engeldir.
    36-El hamrüummü’l habais: İçki,kötülüklerin anasıdır.
    37-Zina’l uyûni en nazaru: gözlerin zinası bakmaktır.
    38-El kanâatümâlün la yenfedü: Kanaat bitmez birsermayedir.
    39-El hayaü minel iman:Hayâ(utanma duygusu) imandandır.
    40-El mer’üala dini halilihi: Kişi, arkadaşının diniüzeredir.

Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Istatistikler
    Toplam 2058 kayıtlı kullanıcımız var
    Son kaydolan kullanıcımız: emrec77

Kullanıcılarımız toplam 11851 mesaj attılar bunda 4572 konu

İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR

3 posters

İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Empty İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR

Mesaj tarafından aytendeniz Salı Kas. 30, 2010 8:29 pm

İradesi dışında bir şey olamaz

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Allahu Zülcelâl ayeti kerimede şöyle buyurmuştur: “O (Kur’an) âlemler için bir öğüttür. Sizden doğru yolda gitmek isteyenler için de (öğüttür). Âlemlerin Rabbi Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.” (Tekvir; 27-29)

Allahu Zülcelâl, kullarının kıyamet gününde perişan olmaması için Kur’anı Kerim’i bir vaaz ve nasihat olarak göndermiştir.

Bu ayet-i kerimede Allahu Zülcelâl, bizlere ne kadar güzel ve ne kadar açık bir şekilde kudret ve azametini beyan etmektedir. Her şey O’nun hükmü altındadır. İnsanın doğru olması, salih bir kul olması veya münafık olması, Allahu Zülcelal’in irade etmesi dilemesiyledir. Onun iradesinin dışında bir şeyin olması mümkün değildir.

Allah bir kuluna hayır dilerse

Allahu Zülcelâl kimin hayrını dilerse “Ben bu kulumu salih bir kul, evliya yapacağım, ona hayır nasip edeceğim” diye irade ederse o kimseye mutlaka salih bir kul, evliya olmayı ve Allah’ın dostları ile beraber olmayı nasip edecektir. Yanlış yola gittiği zaman onu ikaz edecek, doğru yola gittiği zaman da yardımcı olacaktır.

Eğer, Allahu Zülcelâl her hangi bir kuluna şer dilerse cehennemlik olarak irade ederse o kimseye fasıklar ve münafıklarla arkadaşlık yapmayı nasip edecektir. Onlar öyle arkadaşlardır ki, yanlış yaptığı zaman ikaz etmezler, doğru bir iş yaptığı zaman da yardımcı olmazlar.

Burada, bizim için çok büyük bir işaret vardır. Dünyada, kim kiminle beraber olursa kıyamet gününde de onunla beraber olacaktır. Ashabı Kiram, Hz. Peygamber sallallahu aleyhi vesellem ile beraber oldukları için onunla beraber haşrolacak ve cennete gireceklerdir. Ebu Cehil ise şeytanla beraber olduğu için onunla beraber Allahu Zülcelal’in gazabına uğramış olarak cehennem azabına uğrayacaktır.

Kurtuluş vesileleri

Şakik-i Belhi rahmetullahi aleyh şöyle demiştir: “Aradığım beş şeyi, şu beş şeyin içerisinde buldum:

1. Dünyada rızkımın bereketini aradım; baktım ki Duhâ namazındadır. Duhâ namazını kılmadan önce rızkımın, paramın, evimin bereketi yoktu. Kılmaya başladıktan sonra hepsi bereketlendi. Zaman zaman, bazı insanlar bize de gelip yaptığım ticaretten para kazanıyorum, ancak bereketi yok, nereye gittiğini anlayamıyorum diye şikâyet ediyorlar. İşte bunu önlemenin çaresi Duhâ namazıdır.

2. Kabrimi aydınlatmak istedim. Hepimiz biliyoruz ki, o dar olan kabir çok karanlık olacaktır. Bana bir ilham geldi ki, gece (teheccüd) namazı kabirin lambasıdır.

İnsan gece namazına, kalktığı zaman, Allahu Zülcelal’e ibadet etmeli, O’nu zikretmeli ve çok yalvarmalıdır ki, bu vesileyle Allahu Zülcelal kabrini aydınlatsın.
    3. Sırat köprüsünden nasıl şimşek gibi geçerim diye düşündüm. Bunu da oruç ve sadakada buldum.

4. Münker ve Nekir meleklerinin sorgusundan nasıl rahat geçebilirim diye düşündüm. Bunu da Kur’anı Kerim okumakta buldum.

5. Mahşer günün şiddetli sıcağından nasıl gölgelenebilirim diye düşündüm. İnsanlardan ayrılarak, tenha yerlerde Allahu Zülcelal’i zikretmekte buldum.”

İşte görüldüğü gibi bu güzel hasletleri üzerimizde bulundurduğumuz zaman, Allahu Zülcelâl karşılığını fazlası ile vermektedir.

Allah için yapmak

İzzeddin bin Abdüsselam rahmetullahi aleyh şöyle anlatmıştır: “Bir sabah uyandığımda ihtilam olduğumu gördüm. Buzları kırarak banyo yaptım. Ertesi sabah yine ihtilam oldum. Tekrar buzları kırıp yıkandığım sırada bayıldım. Allahu Zülcelal’den bana şöyle ilham geldi: “Ya İzzettin! Bu hareketinden dolayı, seni cennette şerefli kimselerden kıldım.”

Allah’tan rızasını talep edelim

Allahu Zülcelâl bir hadisi kudside şöyle buyurmuştur:
    “Ey Kullarım! Ben zulmü kendime nasıl haram kıldım ise onu sizin aranızda da haram kıldım. Buna göre sakın birbirinize zulmetmeyiniz.

“Ey Kullarım! Hepiniz yoldan sapmışsınız. Sadece benim hidayete erdirdiklerim müstesna. Buna göre, dileyin de size hidayet vereyim.

“Ey Kullarım! Hepiniz açsınız. Sadece benim yedirdiklerim müstesna. O halde dileyin de sizi yedireyim.

“Ey Kullarım! Hepiniz çıplaksınız. Sadece benim giyindirdiklerim müstesna. Dileyiniz de sizi giyindireyim.

“Ey Kullarım! Siz gece gündüz günah işliyor, ben ise tüm günahları affediyorum. Dileyiniz de günahlarınızı affedeyim.

“Ey Kullarım! Eğer sizin ilkiniz ve sonuncunuz, insanınız ve cininiz, tek takvalı bir kişinin kalbi gibi takva sahibi olsanız, bu durum benim mülküme hiç bir şey katmaz.
    Ey Kullarım! Eğer sizin ilkiniz ve sonuncunuz, insanınız ve cininiz, en facir bir kişinin kalbi gibi günahkâr olsanız, bu durum benim mülkümden hiçbir şey eksiltmez.

“Ey Kullarım! Eğer sizin ilkiniz ve sonuncunuz, insanınız ve cininiz büyük bir alanda toplansanız da herkes benden bir dilekte bulunsa ve ben de herkesin dileğini yerine getirsem, bu durum benim rahmetimde ancak denize daldırılıp çıkarılan bir iğnenin denizde meydana getirebileceği kadar bir noksanlık meydana getirebilir.

“Ey Kullarım! Bunlar sizin işlediğiniz amellerdir. Ben onları sadece kaydederim ve kıyamet günü size karşılıklarını veririm. O halde orada kim hayır bulursa Allah’a hamd etsin ve kim de hayırdan başka bir şeyle karşılaşırsa kendinden başka hiç kimseyi kınamasın.” (Buhari)

Bu kutsi hadiste, açıkça anlaşılacağı üzere; insanoğlu çok aciz, hazineleri hiç eksik olmayan Allahu Zülcelâl çok büyük kudret ve azamet sahibidir. İnsan O’ndan istemelidir. Kim kalben, ruhen O’ndan isterse O, hazinelerinden hiçbir şey eksilmeksizin kuluna verecektir.

Demek ki insan kalben istemeyip sadece dille telaffuz ettiği için istediklerine kavuşamamaktadır. Onun için bütün azalarımızla Rabbimize yalvarıp salih ameller işlemek için kuvvet vermesini ve O’ndan rızasını talep edelim. Çünkü O’nun razı olduğu kimseden daha mutlu başka biri yoktur.

Allahu Zülcelâl öyle kudret ve azamet sahibi, öyle cömert öyle zengindir ki, O’nun hazineleri doludur. Yeter ki kul, Allahu Zülcelal’den istemeyi bilsin.

Allahu Zülcelâl kendi fazlı ve keremi ile bizlere muamele etsin ve hepimize razı olacağı şekilde salih amel nasip etsin. (Âmin)

aytendeniz
    aytendeniz
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Left_bar_bleue850 / 999850 / 999İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Right_bar_bleue

<b>Uyarı Seviyesi</b> Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 939
    <b>Puanı</b> Puanı : 1064
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 85
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 05/04/10

http:// http://hazanmevsimicom.blogspot.com/

İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Empty Geri: İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR

Mesaj tarafından yağmur Çarş. Ara. 01, 2010 7:20 am

Şakik-i Belhi rahmetullahi aleyh hazretleri ne güzelde buyurmuş.Allah razı olsun Annem.

Allahu Zülcelâl kendi fazlı ve keremi ile bizlere muamele etsin ve hepimize razı olacağı şekilde salih amel nasip etsin. (Âmin)
    aminecmain
    yağmur
    yağmur
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Left_bar_bleue999 / 999999 / 999İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Right_bar_bleue

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3962
    <b>Puanı</b> Puanı : 4330
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 72
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 27/01/10

İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Empty Geri: İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR

Mesaj tarafından ZÜMRÜT Perş. Ara. 02, 2010 12:14 am

aminecmain insaAllah
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR 384813 ayten kardeşim İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR 106117
    ZÜMRÜT
    ZÜMRÜT
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :
    İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Left_bar_bleue999 / 999999 / 999İSTEYENE İSTEDİĞİNİ VEREBİLECEK ANCAK O’DUR Right_bar_bleue

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1882
    <b>Puanı</b> Puanı : 1360
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 73
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/09/10

- Similar topics