İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
Umre benim için Hasret Demektir Uyeols10
Forumumuza Hoşgeldiniz Lütfen Bu Pencereyi Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Salâvat Getirmeden Kapatmayınız "Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Âli Seyyidina Muhammed"
Umre benim için Hasret Demektir 291279.medium

Join the forum, it's quick and easy

İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
Umre benim için Hasret Demektir Uyeols10
Forumumuza Hoşgeldiniz Lütfen Bu Pencereyi Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Salâvat Getirmeden Kapatmayınız "Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Âli Seyyidina Muhammed"
Umre benim için Hasret Demektir 291279.medium
İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Saat

Similar topics
Mart 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Takvim Takvim

En son konular
» Kötü Din Adamları
Umre benim için Hasret Demektir EmptySalı Haz. 29, 2021 3:43 pm tarafından yağmur

» Gül’den hiç ders almıyor musun?
Umre benim için Hasret Demektir EmptySalı Haz. 29, 2021 3:42 pm tarafından yağmur

» Kadir Geceniz Mübarek Olsun
Umre benim için Hasret Demektir EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:51 pm tarafından yağmur

» Kadir Geceniz Mübarek Olsun
Umre benim için Hasret Demektir EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:50 pm tarafından yağmur

» Elveda Ey Şehri Ramazan
Umre benim için Hasret Demektir EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:48 pm tarafından yağmur

» Kadir Gecesinde :((
Umre benim için Hasret Demektir EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:46 pm tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerif Giderken
Umre benim için Hasret Demektir EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:44 pm tarafından yağmur

» Ateşten Lokma..!
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Ara. 01, 2019 5:43 pm tarafından yağmur

» Kadir Suresi, Okunuşu ve Anlamı
Umre benim için Hasret Demektir EmptyCuma Mayıs 31, 2019 10:09 am tarafından yağmur

» Allah'ım (c.c.)
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:49 am tarafından yağmur

» En Güzel Duâlar ve Anlamları
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:48 am tarafından yağmur

» Amin
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:46 am tarafından yağmur

» Yetişin...
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:43 am tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerif Ne Demek ?
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:42 am tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek Olsun
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:38 am tarafından yağmur

» Ya Rabbi (c.c.) Ateşten [Cehennemden] Azat Edilenlerden Eyle Bizleri
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:31 am tarafından yağmur

» Abdestten Sonra Yapılan Dualar (Arapça Türkçe)
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Ara. 30, 2018 9:36 am tarafından yağmur

» Kendimden Kaçabilsem
Umre benim için Hasret Demektir EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 8:11 pm tarafından yağmur

» Özleminle Ey Sevgili
Umre benim için Hasret Demektir EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:43 pm tarafından yağmur

» Gönlümüzü, gülümüzü soldurma Allâh'ım!
Umre benim için Hasret Demektir EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:28 pm tarafından yağmur

» Af Dilerim..
Umre benim için Hasret Demektir EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:26 pm tarafından yağmur

» Ya Rabbah :(
Umre benim için Hasret Demektir EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:19 pm tarafından yağmur

» Gül Efendim (S.A.V.)
Umre benim için Hasret Demektir EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:13 pm tarafından yağmur

» Hayâdan ölen kişinin bedeni, sürmelenir..
Umre benim için Hasret Demektir EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:12 pm tarafından yağmur

» Ey Yar (S.A.V.)
Umre benim için Hasret Demektir EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:11 pm tarafından yağmur

» Onur, Can ve Mal Gibi Dokunulmazdır..
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:26 am tarafından yağmur

» O'nun (s.a.v) Ahlâkı Kur'an'dı.
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:26 am tarafından yağmur

» Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem)'i Sevmeliyiz..!
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:25 am tarafından yağmur

» Çağın Karanlığından Peygamberimizin Huzur'una?
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:22 am tarafından yağmur

» Şefaat Ya Rasulallah (Sallallahu Aleyhi Vesellem)
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:20 am tarafından yağmur

» Milletimizin ve Tüm İslâm Aleminin Mevlid Kandili Hakkımızda Hayırlara Vesile Olsun.
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:17 am tarafından yağmur

» Ya Rasulallah (SAV)
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:16 am tarafından yağmur

» Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimiz'in Mübarek Doğum Günü "MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN"
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Kas. 19, 2018 7:53 am tarafından yağmur

» ❤Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun❤
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Kas. 19, 2018 7:45 am tarafından yağmur

» Minber’den Ötelere Bakış
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPerş. Kas. 15, 2018 10:47 am tarafından yağmur

» Örnek Hanımefendi Hz. Fatıma Radıyallahü anhâ
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPerş. Kas. 15, 2018 10:36 am tarafından yağmur

» Hayret Doğrusu
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Ekim 07, 2018 4:04 pm tarafından yağmur

» Göz Kalbin Elçisidir
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:56 pm tarafından yağmur

» Rabbül-âlemin, âşıklar için Yâr'dır..
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:55 pm tarafından yağmur

» Her Sabah Sizden 8 Şey İsteniyor.!
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:54 pm tarafından yağmur

» Başkaları Bilmese de Olur..
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Ekim 07, 2018 1:16 pm tarafından yağmur

» Sohbet; Güzelle Güzeldir..
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Ekim 07, 2018 1:15 pm tarafından yağmur

» İSLAM'IN KADINA VERDİĞİ DEĞER.. (Bir de bu açıdan düşünün..!)
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:26 pm tarafından yağmur

» BOZUK SİMİT PARALARI İLE CENNETİ SATINALMAK
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:24 pm tarafından yağmur

» Artan Pilav
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:24 pm tarafından yağmur

» Ömür Sermayesi..
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:21 pm tarafından yağmur

» Mecnun ve Devesi
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:20 pm tarafından yağmur

» Usta ve Şaşı Çırak..
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:18 pm tarafından yağmur

» İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Eyl. 23, 2018 1:15 pm tarafından yağmur

» Bakî olan yalnız Allah (c.c.)’tır..
Umre benim için Hasret Demektir EmptyPaz Eyl. 23, 2018 1:12 pm tarafından yağmur

KUR’AN-I KERİM DİNLE

Mealli Kur'an Dinleyelim

Hadis-i Şerif

1-Âfetü’l ilmi ennisyanü: İlmin afeti unutmaktır.
2-Ettuhuru şatru’l iman: Temizlik imanın yarısıdır.
3-A’kilhâ ve tevekkel: (Deveyi) bağla ve tevekkül et.
4-Sûmû tesihhû: Oruç tutun, sıhhat bulun.
5-Es-salâtüimâdü’d dini: Namaz dinin direğidir.
6-Talebü’l helalicihadün: Helal peşinde koşmak cihaddır.
7-El-kelimü’ttayyibetü sadakatün: Güzel sözsadakadır.
8-El cennetü tahte zılâli’ssüyuf: Cennet kılıçların gölgesialtındadır.
9-El mecalisü bi’l emaneti: Meclislerdeki sözler emanettir.
10-Ed-dellü alel hayri kefailihi:Hayra vesile olan yapan gibidir.
11-El cennetü dâr-ül eshıya: Cennet cömertler yurdudur.
12-Es- savmü nısf’us sabr: Oruç sabrın yarısıdır.
13-Es sabru nısf’ul iman: Sabır imanın yarısıdır.
14-Et tebessümü sadakatun: Tebessüm etmek sadakadır.

15-Es sabru miftahul ferec: Sabır, başarının anahtarıdır.
16-Es sabru ınde sadmetül ula: Sabır, musi,betin ilk anındakidir.
17-Efdalü’l ibadetiedvamuha: İbadetin efdali devamlı olanıdır.
18-El Kur’anühüved deva: Kur’an, sırf devadır.
19-Men samete reca: Dilini tutan kurtuldu.
20-Re’sü’lhikmeti mehafetullah: Hikmetin başı Allah korkudur.
21-El idetü atiyyetün: Vaad edilen verilmelidir.
22-Ed duaü silahu’lmümin: Dua müminin silahıdır.
23-İsmah yusmah leke: Müsamaha et ki sende göresin.
24-Es salatü nur’ulmümin: Namaz müminin nurudur.
25-En nedametü tevbetün: Pişmanlık tövbedir.
26-El mescidü beytükülli takiyyin: Mescid, takva sahiplerininevidir.
27-Ed dinü en nasiha: Din nasihattir.
28-Ed duaü hüvelibadetü: Dua ibadettir.

29-Elcümuatü haccü’l mesakin: Cumafakirlerin haccıdır.
30-Hüsnü’ssuali nısfu’l ilim: Güzel soru, ilmin yarıdır.
31-Es selamü kable’lkelam: Önce selam, sonra kelam.
32-İzâ gadibte fe’skut: Öfkelendiğinde sus.
33-Kesretü’d dahikitumitül kalb: Çok gülmek kalbiöldürür.
34-Es savmu cünnetün: Oruç kalkandır.

35-Es subhatü temneu’r rızk: Sabah uykusu, rızka engeldir.
36-El hamrüummü’l habais: İçki,kötülüklerin anasıdır.
37-Zina’l uyûni en nazaru: gözlerin zinası bakmaktır.
38-El kanâatümâlün la yenfedü: Kanaat bitmez birsermayedir.
39-El hayaü minel iman:Hayâ(utanma duygusu) imandandır.
40-El mer’üala dini halilihi: Kişi, arkadaşının diniüzeredir.

Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Istatistikler
Toplam 2058 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: emrec77

Kullanıcılarımız toplam 11851 mesaj attılar bunda 4572 konu

Umre benim için Hasret Demektir

Umre benim için Hasret Demektir Empty Umre benim için Hasret Demektir

Mesaj tarafından yağmur Paz Ara. 31, 2017 6:06 pm

Umre herkesin olduğu gibi kabul edildiği yerdir: kimseye “kimsin, kimlerdensin?” diye soru sorulmadığı, millet, eğitim, gelir düzeyi ya da aklınıza gelen diğer sosyal farklılıkların yok olduğu, herkesin bir merkezde, tek bir şeye odaklanarak kendini bulduğu ya da aslına en yaklaştığı ibâdettir.

Kâbe’yi tavaf ederken ya da Ravza’da ziyaret saatini beklerken kimsenin kimseden farkı yoktur; herkes aynı iştiyak ile beklemekte, benzer giysiler içinde, eşit şartlarda Hz. Peygamber’in kendisini huzura kabul edip etmeyeceğini merak etmektedir.

Ravza’da Hz. Fatma makamı önünde namaz kılabilmek için ömürlerinde belki de hiçbir şey için böylesine mücadele etmemiş olan kadınlar itişirken pek çoğunun gözünde özlem, yakarış, yalvarış, aşk vardır. Kimi hırsla namaz kılar; kimileri hak yemek korkusuyla acele ederek… Ancak herkes farklı nedenlerle de olsa tek bir merkeze odaklıdır orada. Herkesi ezip geçen devâsâ Sudanlı kadınların gözlerindeki derin peygamber aşkını ve özlemi görünce, biraz önce ezilen ayağın bir önemi kalmaz. Çünkü bilirsin ki herkes aynı sevgiliye ulaşmak için aylarca, belki yıllarca beklemiş ve bu kavuşma ânında kendince coşkusunu yaşamaktadır.

Turnusol kâğıdı gibidir umre ibâdeti, kişiye aslını çok net gösterir. Çok sâkin mizaçlı bildiğiniz biri yırtıcı bir kuşa, çabuk öfkelenir bildiğiniz kişi sâkin ve müşfik birine dönüşebilir orada. Aceleci sabırlı, kibirli mütevâzı olabilir. Sert bir aile babası gözyaşları içinde yakarırken bulabilir kendini. Kaç kişi bunu fark eder bilmem ama diğer âlem gibidir umre seyahati… Sanki ölmüşüzdür de diğer âlemde uyanmışızdır, hakikatimizin bu dünyada en belirgin olduğu yerdir umre. Maddî ve mânevî ikramlar olur. Bir zevkten diğerine geçer insan, durmadan namaz kılar ama gün nasıl geçer anlamaz. Sıkıntının olmadığı bir yer bence umre. Sanki “Her an yeni bir şanla dirilir” âyetini en çok idrak ettiğimiz yerdir.

Umre benim için hasret demektir. Sevgilinin hitabının en açık olduğu, çok şımartıldığımız, Allah’ın Rahman ve Rahim sıfatlarının en belirgin olduğu yerdir. Aslında tabiî ki bu sıfatlar her an çok belirgindir, ama galiba umre bizim nefsimizden en çok uzaklaşıp bu rahmeti en çok idrak edebildiğimiz ibâdettir. Yaratıldığım için en çok şükrettiğim, yüzümde sevgiyi, kalbimde imanı, bedenimde dermanı en çok bulduğum, bu dünyadan tatile çıkıp hem burada hem orada olmanın zevkini aldığım, zevk deryasıdır benim için. Hocam Cemâlnur Sargut’un varlığına bir kez daha şükrettiğim, ne kadar şanslı olduğumu idrak ettiğim, beni oraya götürene, orada kabul edene, bir de üstelik ikram edene şükürden âciz olduğum bir aşk deryâsıdır benim için…

Allah yeniden nasip eder inşaallah..
Alıntı
yağmur
yağmur
Özel Üye
Özel Üye

Aktiflik :
Umre benim için Hasret Demektir Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Umre benim için Hasret Demektir Right_bar_bleue

<b>Uyarı Seviyesi</b> Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3962
<b>Puanı</b> Puanı : 4330
<b>Teşekkür</b> Teşekkür : 72
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 27/01/10

- Similar topics