İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: Uyeols10
Forumumuza Hoşgeldiniz Lütfen Bu Pencereyi Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Salâvat Getirmeden Kapatmayınız "Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Âli Seyyidina Muhammed"
Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 291279.medium

Join the forum, it's quick and easy

İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: Uyeols10
Forumumuza Hoşgeldiniz Lütfen Bu Pencereyi Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Salâvat Getirmeden Kapatmayınız "Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin Ve Alâ Âli Seyyidina Muhammed"
Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 291279.medium
İsLaMCoKGuZeL FoRuMLaRı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Saat

Similar topics
    Mart 2024
    PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031

Takvim Takvim

En son konular
    » Kötü Din Adamları
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptySalı Haz. 29, 2021 3:43 pm tarafından yağmur

» Gül’den hiç ders almıyor musun?
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptySalı Haz. 29, 2021 3:42 pm tarafından yağmur

» Kadir Geceniz Mübarek Olsun
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:51 pm tarafından yağmur

» Kadir Geceniz Mübarek Olsun
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:50 pm tarafından yağmur

» Elveda Ey Şehri Ramazan
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:48 pm tarafından yağmur

» Kadir Gecesinde :((
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:46 pm tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerif Giderken
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyC.tesi Mayıs 16, 2020 2:44 pm tarafından yağmur

» Ateşten Lokma..!
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Ara. 01, 2019 5:43 pm tarafından yağmur

» Kadir Suresi, Okunuşu ve Anlamı
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyCuma Mayıs 31, 2019 10:09 am tarafından yağmur

» Allah'ım (c.c.)
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:49 am tarafından yağmur

» En Güzel Duâlar ve Anlamları
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:48 am tarafından yağmur

» Amin
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:46 am tarafından yağmur

» Yetişin...
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:43 am tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerif Ne Demek ?
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:42 am tarafından yağmur

» Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek Olsun
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:38 am tarafından yağmur

» Ya Rabbi (c.c.) Ateşten [Cehennemden] Azat Edilenlerden Eyle Bizleri
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Mayıs 05, 2019 7:31 am tarafından yağmur

» Abdestten Sonra Yapılan Dualar (Arapça Türkçe)
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Ara. 30, 2018 9:36 am tarafından yağmur

» Kendimden Kaçabilsem
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 8:11 pm tarafından yağmur

» Özleminle Ey Sevgili
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:43 pm tarafından yağmur

» Gönlümüzü, gülümüzü soldurma Allâh'ım!
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:28 pm tarafından yağmur

» Af Dilerim..
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:26 pm tarafından yağmur

» Ya Rabbah :(
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:19 pm tarafından yağmur

» Gül Efendim (S.A.V.)
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:13 pm tarafından yağmur

» Hayâdan ölen kişinin bedeni, sürmelenir..
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:12 pm tarafından yağmur

» Ey Yar (S.A.V.)
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyÇarş. Kas. 28, 2018 7:11 pm tarafından yağmur

» Onur, Can ve Mal Gibi Dokunulmazdır..
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:26 am tarafından yağmur

» O'nun (s.a.v) Ahlâkı Kur'an'dı.
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:26 am tarafından yağmur

» Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem)'i Sevmeliyiz..!
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:25 am tarafından yağmur

» Çağın Karanlığından Peygamberimizin Huzur'una?
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:22 am tarafından yağmur

» Şefaat Ya Rasulallah (Sallallahu Aleyhi Vesellem)
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:20 am tarafından yağmur

» Milletimizin ve Tüm İslâm Aleminin Mevlid Kandili Hakkımızda Hayırlara Vesile Olsun.
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:17 am tarafından yağmur

» Ya Rasulallah (SAV)
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Kas. 19, 2018 9:16 am tarafından yağmur

» Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimiz'in Mübarek Doğum Günü "MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN"
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Kas. 19, 2018 7:53 am tarafından yağmur

» ❤Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun❤
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Kas. 19, 2018 7:45 am tarafından yağmur

» Minber’den Ötelere Bakış
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPerş. Kas. 15, 2018 10:47 am tarafından yağmur

» Örnek Hanımefendi Hz. Fatıma Radıyallahü anhâ
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPerş. Kas. 15, 2018 10:36 am tarafından yağmur

» Hayret Doğrusu
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Ekim 07, 2018 4:04 pm tarafından yağmur

» Göz Kalbin Elçisidir
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:56 pm tarafından yağmur

» Rabbül-âlemin, âşıklar için Yâr'dır..
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:55 pm tarafından yağmur

» Her Sabah Sizden 8 Şey İsteniyor.!
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Ekim 07, 2018 3:54 pm tarafından yağmur

» Başkaları Bilmese de Olur..
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Ekim 07, 2018 1:16 pm tarafından yağmur

» Sohbet; Güzelle Güzeldir..
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Ekim 07, 2018 1:15 pm tarafından yağmur

» İSLAM'IN KADINA VERDİĞİ DEĞER.. (Bir de bu açıdan düşünün..!)
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:26 pm tarafından yağmur

» BOZUK SİMİT PARALARI İLE CENNETİ SATINALMAK
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:24 pm tarafından yağmur

» Artan Pilav
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:24 pm tarafından yağmur

» Ömür Sermayesi..
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:21 pm tarafından yağmur

» Mecnun ve Devesi
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:20 pm tarafından yağmur

» Usta ve Şaşı Çırak..
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPtsi Eyl. 24, 2018 12:18 pm tarafından yağmur

» İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Eyl. 23, 2018 1:15 pm tarafından yağmur

» Bakî olan yalnız Allah (c.c.)’tır..
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: EmptyPaz Eyl. 23, 2018 1:12 pm tarafından yağmur

KUR’AN-I KERİM DİNLE

Mealli Kur'an Dinleyelim

Hadis-i Şerif

1-Âfetü’l ilmi ennisyanü: İlmin afeti unutmaktır.
    2-Ettuhuru şatru’l iman: Temizlik imanın yarısıdır.
    3-A’kilhâ ve tevekkel: (Deveyi) bağla ve tevekkül et.
    4-Sûmû tesihhû: Oruç tutun, sıhhat bulun.
    5-Es-salâtüimâdü’d dini: Namaz dinin direğidir.
    6-Talebü’l helalicihadün: Helal peşinde koşmak cihaddır.
    7-El-kelimü’ttayyibetü sadakatün: Güzel sözsadakadır.
    8-El cennetü tahte zılâli’ssüyuf: Cennet kılıçların gölgesialtındadır.
    9-El mecalisü bi’l emaneti: Meclislerdeki sözler emanettir.
    10-Ed-dellü alel hayri kefailihi:Hayra vesile olan yapan gibidir.
    11-El cennetü dâr-ül eshıya: Cennet cömertler yurdudur.
    12-Es- savmü nısf’us sabr: Oruç sabrın yarısıdır.
    13-Es sabru nısf’ul iman: Sabır imanın yarısıdır.
    14-Et tebessümü sadakatun: Tebessüm etmek sadakadır.

15-Es sabru miftahul ferec: Sabır, başarının anahtarıdır.
    16-Es sabru ınde sadmetül ula: Sabır, musi,betin ilk anındakidir.
    17-Efdalü’l ibadetiedvamuha: İbadetin efdali devamlı olanıdır.
    18-El Kur’anühüved deva: Kur’an, sırf devadır.
    19-Men samete reca: Dilini tutan kurtuldu.
    20-Re’sü’lhikmeti mehafetullah: Hikmetin başı Allah korkudur.
    21-El idetü atiyyetün: Vaad edilen verilmelidir.
    22-Ed duaü silahu’lmümin: Dua müminin silahıdır.
    23-İsmah yusmah leke: Müsamaha et ki sende göresin.
    24-Es salatü nur’ulmümin: Namaz müminin nurudur.
    25-En nedametü tevbetün: Pişmanlık tövbedir.
    26-El mescidü beytükülli takiyyin: Mescid, takva sahiplerininevidir.
    27-Ed dinü en nasiha: Din nasihattir.
    28-Ed duaü hüvelibadetü: Dua ibadettir.

29-Elcümuatü haccü’l mesakin: Cumafakirlerin haccıdır.
    30-Hüsnü’ssuali nısfu’l ilim: Güzel soru, ilmin yarıdır.
    31-Es selamü kable’lkelam: Önce selam, sonra kelam.
    32-İzâ gadibte fe’skut: Öfkelendiğinde sus.
    33-Kesretü’d dahikitumitül kalb: Çok gülmek kalbiöldürür.
    34-Es savmu cünnetün: Oruç kalkandır.

35-Es subhatü temneu’r rızk: Sabah uykusu, rızka engeldir.
    36-El hamrüummü’l habais: İçki,kötülüklerin anasıdır.
    37-Zina’l uyûni en nazaru: gözlerin zinası bakmaktır.
    38-El kanâatümâlün la yenfedü: Kanaat bitmez birsermayedir.
    39-El hayaü minel iman:Hayâ(utanma duygusu) imandandır.
    40-El mer’üala dini halilihi: Kişi, arkadaşının diniüzeredir.

Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Istatistikler
    Toplam 2058 kayıtlı kullanıcımız var
    Son kaydolan kullanıcımız: emrec77

Kullanıcılarımız toplam 11851 mesaj attılar bunda 4572 konu

Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (:

2 posters

Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: Empty Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (:

Mesaj tarafından yağmur Ptsi Şub. 21, 2011 7:54 am

Canım Arkadaşım, samimi ve içten duyarlı kardeşim;

Senden Allah razı olsun, o güzel ve içten duaların için hani bir ara dua etmiştin derslerinde kolaylıklar dilerim diye Smile

Ve çok mutluyum sınavlarımı geçtim. Allah senden razı olsun. Daima dualarında unutma emi beni Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 455842 ve ve sevdiğin gül Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 106117
    yağmur
    yağmur
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: Right_bar_bleue

<b>Uyarı Seviyesi</b> Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3962
    <b>Puanı</b> Puanı : 4330
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 72
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 27/01/10

Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: Empty Geri: Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (:

Mesaj tarafından ZÜMRÜT Ptsi Şub. 21, 2011 8:06 am

yağmur demiş ki:Canım Arkadaşım, samimi ve içten duyarlı kardeşim;

Senden Allah razı olsun, o güzel ve içten duaların için hani bir ara dua etmiştin derslerinde kolaylıklar dilerim diye Smile

Ve çok mutluyum sınavlarımı geçtim. Allah senden razı olsun. Daima dualarında unutma emi beni Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 455842 ve ve sevdiğin gül Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 106117

aminecmain
    CANIM YAĞMURUM ŞİRİNEM BALIM ŞUAN DUYGULANDIM CANIMSIN SEN HERŞEYİN EN GÜZELLERİNE LAYIKSIN Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 783204
    SINAVLARINI GEÇMENE ÇOOOOOOKKK SEVİNDİM GÜZELİM
    RABBİM HEM OKUL SINAVLARINDA HEMDE HAYAT SINAVLARINDA SENİ HERDAİM MUVAFFAK EYLESİN VE AHİRETİNİ DE GÜL GİBİ GÜZEL EYLEDİĞİ KULLARDAN OLASIN insaAllah CANIM BENİM
    GÜL GİBİ GÜZEL YÜREĞİNDEN GELEN GÜLÜN İÇİNDE VE GÜZEL DÜŞÜNCELERİN İÇİNDE Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 136664
    HERDAİM DUA'LARIMDASIN İNŞAALLAH YAĞMURUM
    ÖNÜNE TÜRLÜ TÜRLÜ DİKENLİ YOLLAR ÇIKACAK ZAMANLA VE BUZAMAN KADAR GELDİĞİN DİKENLİ YOLLAR NEYMİŞ DİYECEKSİN BELKİDE..DİLERİM RABBİM'DEN DİKENLİ OLAN YOLLARDAN GEÇERKEN SABIRLARDAN SABIR VERSİN,AZİMLERDEM AZİM VERSİN,İMAN NURUYLA BEZENMİŞ KALBİN VE RUHUN ALLAH DOSTLARININ DA SEVGİSİYLE ONLARIN REHBERLİĞİNDE PEYGAMBERİMİZİN SEVGİSİYLE BOYANSIN İNŞAALLAH Kİ O YOLLARDAN FIRTINA GİBİ GEÇESİN VE DİN'İN ÜZERİNE HERDAİM KALBİNİ VE TÜM AZALARINI SABİT KILSIN... SANA VE SEVDİKLERİNE ZEVAL VERMESİN RABBİM
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 783204
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 56942 Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 168854 Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 106117
    Selam ve Dua ile..
    ZÜMRÜT
    ZÜMRÜT
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: Right_bar_bleue

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1882
    <b>Puanı</b> Puanı : 1360
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 73
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/09/10

Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: Empty Geri: Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (:

Mesaj tarafından yağmur Ptsi Şub. 21, 2011 8:17 am

amin insaAllah Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 455842 Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 4570 buforumusvyrm Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 783204

Misli ve katmerlisi Senin için olsun samimi kardeşim. sagol
    yağmur
    yağmur
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3962
    <b>Puanı</b> Puanı : 4330
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 72
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 27/01/10

Mesaj tarafından ZÜMRÜT Ptsi Şub. 21, 2011 8:28 am

yağmur demiş ki: amin insaAllah Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 455842 Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 4570 buforumusvyrm Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 783204

Misli ve katmerlisi Senin için olsun samimi kardeşim. sagol

aminecmain
    bilmukabele insaAllah
    Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 136664 Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 4570 Zümrüt Sultanım Teşekkür ediyorum... (: 455842
    ZÜMRÜT
    ZÜMRÜT
    Özel Üye
    Özel Üye

Aktiflik :

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1882
    <b>Puanı</b> Puanı : 1360
    <b>Teşekkür</b> Teşekkür : 73
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/09/10

- Similar topics